Historia

Początek działalności Spółki przypadł na okres najpoważniejszych przemian gospodarczych w naszym kraju. Duże możliwości pojawiły się przed firmami pragnącymi aktywnie wpływać na kreację potrzeb społeczeństwa. Rynek konsumencki, dotychczas pozbawiony dostępu do wielu produktów, bardzo szybko je wchłaniał.

W tym okresie firma zajmowała się paleniem i paczkowaniem kawy naturalnej, jak również produkcją kawy cappuccino. Powodzenie podjętej działalności pozwoliło poszerzyć zakres działalności i wprowadzić Spółkę w nowe dziedziny.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku – Spółka od 1993 roku rozpoczęła tworzenie sieci samoobsługowych placówek handlowych o powierzchni sprzedaży od 300 do 1000 m2 na terenie Śląska i Zagłębia. Swym zasięgiem objęła miasta: Katowice (2 markety), Chorzów (2 markety), Bytom (1 market), Siemianowice Śląskie (2 markety), Sosnowiec (1 market) i Dąbrowę Górniczą (1 market).

Stan zatrudnienia w głównym okresie działalności przekraczał ilość 150 pracowników.
Oceniając ten stan z perspektywy dnia dzisiejszego są to niewielkie ilości. Należy jednak pamiętać, że była to pierwsza polska sieć handlowa.

Zgodnie z zachodzącymi na rynku kolejnymi zmianami – wejściem zachodnich koncernów sieci handlowych – Spółka musiała przyznać, iż nie podoła konkurencji. Brak wypracowanych wzorców, zintegrowanych systemów komputerowych i pokaźnych środków finansowych jakimi dysponowali inwestorzy zagraniczni zmusiło Spółkę do zmiany branży.
Posiadany już w tym okresie przez Spółkę majątek ulokowany w nieruchomościach komercyjnych umożliwił bezkolizyjne dokonanie przemian. Zawarte w tym okresie m.in. kontrakty z wchodzącymi na rynek zachodnimi koncernami stały się zalążkiem działalności w branży nieruchomości.

Obecnie Pro Inwest Sp. z o.o. działa wyłącznie na rynku nieruchomości. Zakup nowych obiektów, sprzedaż „starych”, jak również bieżąca obsługa posiadanych nieruchomości to główne kierunki działania.

Posiadana przez Spółkę własna brygada remontowo – budowlana realizując liczne zadania prowadzi m.in. od 1999 prace remontowo – adaptacyjne nieczynnego już Szybu KWK Wieczorek. Ta blisko 6000 m2 powierzchnia użytkowa stanowi już bazę dla 25 firm handlowych i usługowych. Utworzona na jej terenie galeria sztuki zajmująca ok. 2500 m2 jest jedną z największych powierzchni wystawienniczych w Polsce. Jako miejsce działań artystycznych jest znana nie tylko lokalnym mieszkańcom, ale i szerszej publiczności w Polsce i na świecie.

szybki kontakt

Administracja

Wynajem biur i magazynów

Ilona Bielawska
Licencjonowany Zarządca Nieruchomości

Wynajem powierzchni pod imprezy

Agnieszka Nowak
Koordynator Galerii